INVITAȚIE

 

Școala Gimnazială ”Nicolae Bălcescu”, Drăgășani organizează sâmbătă, 10 nov. 2018, ora 10,00 cea de-a XXII-a ediție a Concursului Național de Matematică ”Memorial Nicoliță Sanda”, adresat elevilor claselor a II-a  – a VIII-a.

Înscrierile se fac pe adresa de e-mail a unității: scoalanbalcescu@yahoo.com  sau prin fax la nr. 0250811281, până la data de 7 nov 2018. Vă rugăm să scrieți numele elevilor și al cadrelor didactice coordonatoare cu majuscule și cu diacritice pentru a evita erorile de redactare.

Totodată, au loc două simpozioane naționale: „MATEMATICA MILENIULUI III”  și „ ELEVII NOȘTRI, COPIII VIITORULUI!”,  referatele fiind cuprinse     în  CD-uri cu ISBN.  De aceea,  vă rugăm să le trimiteți pe adresa de e-mail: mitica_ciobanu@yahoo.com. cu precizarea tematicilor:  „MATEMATICA MILENIULUI III”  și „ ELEVII NOȘTRI, COPIII VIITORULUI!”,   până la data de 7 noiembrie 2018. Lucrările se redactează cu Times New Roman, font 12, cu diacritice.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                      Vă așteptăm cu drag!